Microsoft Outlook 2007 Ayarları

 

Microsoft Outlook 2007 programını kullanacak personelimizin program ayarlarını aşağıda anlatıldığı gibi kişisel bilgisayarlarında uygulaması gerekmektedir.


 “Araçlar” Menüsünden “Hesap Ayarları” kısmına tıklayınız.

Açılan pencereden “E-Posta” sekmesinde “Yeni” butonuna tıklayınız.

Açılan pencerede “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçip “İleri” butonuna tıklayınız.“Internet E-Posta” seçeneğini seçip “İleri” butonuna tıklayınız.
Kullanıcı Bilgileri” Kısmında “Adınızı, E-Posta Adresinizi” ilgili alanlara giriniz.
“Sunucu Bilgileri” Kısmında “Hesap Türü” olarak “POP3” ü seçiniz. “Gelen Posta Sunucusu” ve “Giden Posta Sunucusu (SMTP)” olarak
posta.selcuk.edu.tr yazınız.
“Oturum Açma Bilgileri” kısmında “Kullanıcı Adı” alanına kullanıcı adınızı yazınız. Microsoft Outlook programının şifrenizi unutmamasını istiyorsanız
(önerilmez) “Parola” kısmına şifrenizi yazıp “Parolayı Anımsa” seçeneğini işaretleyiniz. Daha sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız.
Açılan pencerede “Giden Sunucusu” sekmesine geçiniz. “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” ve “Gelen Posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” kutucuklarını işaretleyip devamında “Gelişmiş” sekmesine geçiniz.
"Gelen sunucusu (POP3)" bölümünde "Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir" seçeneğini seçin. "Gelen sunucusu (POP3)" bölümüne 995 yazın. "Giden sunucusu (SMTP)" bölümünde "Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan" seçeneği olarak “TLS” i seçin. "Giden sunucusu (SMTP)" bölümüne 587 yazın.


Eğer Alt taraftaki Teslim bölümündeki “İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneği işaretlenirse gelen E-Postaların bir kopyası sürekli Ana Sunucular üzerinde kalacaktır.


Not: Bu Seçeneği işaretleyen kullanıcılarımızın belli aralıklarla http://posta.selcuk.edu.tr web adresinden E-Posta hesabına girip, gelen kutularındaki gereksiz E-Postaları silmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

 

Son olarak “Tamam” butonuna tıklayınız.

Açık olan pencerede “İleri” butonuna tıklayınız.
Son” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.